Události víkendu (1)

22. února 2009 v 16:09 | Filip |  .::Články::.
Ani tento víkend se na evropských fotbalových trávnících nespalo a ligové soutěže opět nabídli divákům množství překvapení, ale i výsledků, které se daly očekávat.Kdo má v tabulce trošku "nahráno" mohl se klidně trošku šetřit na zápasy Ligy mistrů, která začíná svými prvními zápasy osmifinále už v úterý a ve středu.V této nové rubrice se budeme každý týden ohlížet za největšími událostmi uplynulého hracího víkendu.

1.FC BARCELONA v ESPANYOL BARCELONA 1:2

V ostře sledovaném barcelonském derby byly role jasně rozdané.Barca-největší kandidát na titul, s náskokem deseti bodů na druhý Real Madrid, si měla jasně poradit s outsiderem, bojujícím o záchranu.Před výkopem dělilo oba městské rivaly propastných 42 bodů!Ovšem stalo se něco nečekaného.Už v 36.minutě šel do sprch Seydou Keita a Barca se poté v deseti jen těžko dostávala ke své typické hře.Navíc si domácí často stěžovali na rozhodčího, o tom, že zápas byl vyhecovaný svědčí 10 žlutých karet a 1 červená pro už zmiňovaného Keitu. Jejich slabšího dne dokázal využít hostující Ivan De La Peňa, který se prosadil dvakrát mezi 50. a 55.minutou.Barca se poté snažila zatlačit na svého městského rivala a už v 62.minutě dal svému týmu naději Yaya Touré-1:2.Pak už se ale obrannou hradbou Espanyolu neprobila a hosté si tak odvezli cenné 3 body do boje o záchranu.

2.REAL MADRID v BETIS SEVILLA 6:1
Na Santiago Bernabeu přivítali domácí Los Blancos Betis Sevilla a hned od začátku se činili.Před největší návštěvou sezóny hosty načal už v 7.minutě Gonzalo Higuain,po dvou gólech Huntelaara to bylo už 3:0.Za dalších 6 minut snížil na 3:1 R.Oliveira ale v popravě sevillského celku pokračovala místní žijící legenda-Raúl se prosadil také dvakrát (36.,42.minuta).Poslední hřebíček do andaluské rakve přibil Sergio Ramos-6:1.Madridští diváci tak byli pořádně namlsaní na 2.poločas, ale 7 gólů z toho prvního už jim muselo stačit.Real tak snížil za přispění Espanyolu náskok Barcelony na 7 bodů a dále může pomýšlet na obhajobu titulu.

3.ARSENAL v SUNDERLAND 0:0

Dlouho očekávanou premiéru zimní posily ze Zenitu Petrohrad Andreje Aršavina mělo doprovázet jasné vítězství domácích Kanonýrů.Na Emirates Stadium zavítal Sunderland a pokud ještě před tímto zápasem existovala alespoň pramalá šance na titul,po zápase na něj mohli svěřenci trenéra Wengera definitivně zapomenout.Proti skvělé obraně Sunderlandu se neprosadili za celý zápas a ze střelecké bídy je nevysvobodil ani Aršavin.Fandům Arsenalu tak musí docházet s výkony jejich miláčků trpělivost,nebyl to první a zřejmě ani poslední mizerný výsledek v probíhající sezóně na domácím stánku, který už rozhodně nepřipomíná nedobyvatelnou pevnost.

4.ASTON VILLA v CHELSEA 0:1
Ve Villa Parku se čekal vyrovnaný souboj dvou kandidátů na titul.Do Birminghamu přijela londýnská Chelsea, vedená svým novým lodivodem Guusem Hiddinkem.Nažhavení domácí ale kapitulovali už po 19ti minutách hry, když se po skvělé akci Lamparda jednoduše prosadil nejlepší střelec soutěže Nicolas Anelka.Blues poté měli i další šance ale žádnou se jim už nepodařilo využít, i díky skvělému brankáři domácích Friedelovi.Zanedlouho po vedoucí brance Chelsea si Ashley Young postavil míč k přímému kopu ale z nadějné pozice jen orazítkoval břevno Čechovy svatyně.Hostů se tak drželo štěstí až do konce utkání,kdy si domů odvezly velice důležité 3 body.