Shrnutí 28.kola Gambrinus ligy

7. května 2008 v 18:13 | Tomáš |  .::Reports::.
Dnes vám náš blog přináší první článek od našeho nového redaktora Tomáše, který se zaměřil na shrnutí 28.kola české Gambrinus ligy.
Boj o titul bude ještě zajímavý
Několikanásobný mistr české nejvyšší fotbalové soutěže a obhájce titulu AC Sparta Praha si nečekaně zkomplikovali obhajobu titulu, když ve 28. kole prohráli na domácí půdě s Brnem. K vítězství Brna ovšem dopomohlo zbytečné vyloučení po zkratu zkušeného zadáka Sparty Tomáše Řepky, který nepochopitelně hodil balon do obličeje hostujícího Aleše Besty. V 18. minutě Brno vytěžilo z početní převahy první gól, když Marek Střeštík vstřelil svojí pátou branku v sezóně. Sparta si ještě ve druhé půli vytvořila částečný tlak, ovšem v devadesáté minutě Tomáš Došek vstřelil svůj šestý gól v sezóně a zajistil tak Brnu tři body vítězstvím
2:0.
"Věčně druhá" Slavia hrála venku na půdě Sigmy Olomouc. Ve dvacáté minutě se hráči Slavie mohli radovat poprvé v tomto utkání, když Goče Toleski vstřelil svojí druhou branku ve slávistickém dresu. O pět minut později se slávisté radovali podruhé, když Marek Jarolím po přihrávce Toleskiho překonal brankáře domácích podruhé a zajistil tak Slavii slibný náskok. Ve druhém poločase sice zkorigoval skóre v 57. minutě Heidenreich , ovšem za deset minut se trefil exsparťan Martin Abraham po přihrávce Goče Toleskiho. Slavie si výsledek 3:1 už pohlídala a stáhla náskok Sparty v čele tabulky na pouhopouhý jeden bod.
Viktorka Žižkov doma porazila po centru Straceného a hlavičce Bronislava Labanta Most, který tak definitivně opouští alespoň na rok nejvyšší fotbalovou soutěž.
Baník doma deklasoval Kladno 4:1 po brankách Mičoli, Svěrkoše, Zehera a Rajtorala.. Za hosty snižoval z jejich pohledu na 1:3 Klinka.
Teplicím se doma oddálila vidina Poháru UEFA, když doma prohráli 2:1 s Mladou Boleslaví po brankách Rajnocha a Řezníčka. Za domácí korigoval výsledek Jůn.
Plzeň doma porazila Jablonec 2:0 po brankách Varadiho a Borka , čímž hosty nezbavila hrozby sestupu.
Liberec doma remizoval s Českými Budějovice, když diváci gól v zápase neviděli. Totéž se stalo také v zápase Zlína s Bohemians 1905. Pro Bohemku je to cenný bod na půdě soupeře, díky němuž odskočila v boji o záchranu Kladnu na 4 body.
V předposledním kole přivítá Kladno Olomouc, Most zlínskou Tescomu, Budějovice Plzeň, Slavii přivítá doma Boleslav, Baník si zahraje na Spartě, Jablonec doma s Viktorkou Žižkov, Brno s Libercem a Bohemka doma V Ďolíčku s Teplicemi.